Weekendowy kurs ekspresowy to 4,5h tańca w dwa dni! Zajęcia odbywają się w jeden weekend (sob/nd) po 2h15′. Jest to intensywny kurs zawierający podstawy tańca użytkowego/weselnego między innymi w takich tańcach jak discofox (2na1), walczyk, poleczka. Jeśli masz mało czasu na naukę bądź jesteś zbyt zajęty w tygodniu, to będzie idealna propozycja dla Ciebie. Sprawdź dostępne terminy w harmonogram.

Discofox (2na1)

To taniec na który poświęcimy zdecydowaną większość czasu naszego kursu. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych tańców, który pozwoli Ci na zabawę niemal do każdego rodzaju muzyki, tworząc energetyczny i zabawny styl. Dynamizm i radosna energia Discofox sprawiają, że będzie on dla Ciebie doskonałym wyborem jeśli chcesz dodać nieco spontaniczności i entuzjazmu do swojego wieczoru. Zawiera niezliczoną liczbę figur i przejść, od prostych po skomplikowane układy, co zapewni brak monotonii w Twoim tańcu.

Walc Wiedeński (Walczyk)

Walc Wiedeński to kolejny taniec, którego opanowanie zapewni Ci weekendowy kurs ekspresowy. Jest to taniec klasyczny, ponadczasowy i pełen elegancji, często grany przez orkiestry na imprezach okolicznościowych. Ta zmysłowa i romantyczna forma tańca była niegdyś zarezerwowana dla królewskich balów, a dzisiaj walc ten cieszy się popularnością jako forma otwierania imprez okolicznościowych. Jest on też chętnie wybierany przez Młode Pary na swój pierwszy taniec. Na naszych zajęciach opanujesz krok podstawowy i prosty obrót w prawo. Nauczysz się płynności i gracji niezbędnej do tego tańca, co z pewnością zachwyci Twoją partnerkę lub partnera.

Polka

Polka jest tańcem wirowym, tańczonym w parze po kole i w zasadzie nie posiada żadnych figur. To wesoły, energiczny, skoczny taniec z wyglądu prosty, jednak przez swoją szybkość sprawia na początku nieco trudności. Na kursie weekendowym poznasz uproszczoną wersję tego tańca, tak aby móc spokojnie bawić się do biesiadnych, polkowych utworów. Opanowanie tego tańca pozwoli Ci królować na parkiecie w rytm nawet najszybszej muzyki.

weekendowy kurs tańca

Jeśli interesuje Cię dłuższa forma kursu to polecam Ci kurs tańca użytkowego.