Kurs tańca użytkowego/weselnego – to kurs w programie którego zawarte są najpopularniejsze tańce imprezowe, takie jak discofox (2na1), discosamba, walczyk oraz polka. Na tych zajęciach opanujesz kroki podstawowe ze wszystkich wymienionych rodzajów tańca oraz w zależności od poziomu odpowiednią technikę, figury oraz przejścia.

Kurs tańca użytkowego prowadzony jest na 3 stopniach zaawansowania:

  • od podstaw – poznasz kroki podstawowe do każdego z czterech tańców, prawidłowe trzymanie i ustawienie w parze. W tańcach takich jak 2na1 i discosamba nauczysz się najbardziej przydatnych obrotów figur oraz połączeń.
  • drugi stopień – nauczysz się sporej ilości nowych figur, zwłaszcza w discofox. Będą omawiane między innymi wygięcia, przechylenia czy obroty kontynuowane. Nauczysz się też ciekawych figur, między innymi spaghetti, nurka oraz frisbee. Udoskonalimy też technikę walca oraz nauczymy się go tańczyć po dużym kole. W polce opanujesz pełny krok podstawowy co ułatwi Ci taniec po większym kole.
  • trzeci stopień – ten stopień to już cała masa ciekawych figur i połączeń, aby to wszystko zapamiętać i móc ćwiczyć będzie założona grupa z filmikami. Po tym stopniu nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem taniec z żadnym partnerem lub partnerką. Istotnym elementem zajęć będzie rozbudowany krok discofox’a. Nauczysz się też bardzo wodowiskowych pivotów. Dowiesz się jak zastosować je zarówno w tańcu użytkowym jak i polce. W polce nauczysz się przechodzić z kroków wirowanych do figur, które będziesz mógł/mogłą zastosować na weselach czy też imprezach. Pozwolą Ci odpocząć od kręcenia i urozmaicą Twój taniec.
https://perfectdancestudio.pl/harmonogram/
Kurs tańca użytowego