KURS TAŃCA VS LEKCJE TAŃCA – CO WYBRAĆ?

kurs tańca vs lekcje tańca

Zastanawiasz się jaka forma nauki tańca będzie dla Ciebie najlepsza? Nie wiesz czy na początku nauki wybrać kurs tańca? Postaram się przybliżyć Ci temat kursów oraz lekcji, odpowiadając na takie pytania jak:

  • Co to jest kurs tańca użytkowego/weselnego i dla kogo przeznaczony jest taki kurs?
  • Czego się nauczysz i jakie tańce zawiera program takiego kursu?
  • Dla kogo odpowiednie będą lekcje tańca i jakie są zalety takiego wyboru?

KURS TAŃCA

Tak więc kurs tańca użytkowego/weselnego (nazywanego również imprezowym) jest przeznaczony dla osób chcących poznać w krótkim czasie podstawy tańca. Będą to elementy takie jak postawa taneczna, poruszanie się i prowadzenie w parze, czy podstawowe kroki. Wszystko to do utworów, które grane są na takich imprezach jak wesela, bale czy studniówki. To również dobry początek do zapoznania się z rodzajami muzyki, różnorodnym tempem utworów oraz umiejętnością dostosowania kroku, tak aby tańczyć do rytmu.

Taki kurs dedykowany jest osobom w każdym wieku, można zapisywać się w parach jak i solo (przy naborze dobieram osoby w pary, aby każdy miał partnera/partnerkę do ćwiczeń).

W programie kursu tańca użytkowego przewidziana jest nauka przede wszystkim uniwersalnego tańca jakim jest „2na1”, gdyż zawiera on jeden z najprostszych kroków podstawowych na trzy, a jednocześnie jest bogaty w ciekawe figury, obroty i połączenia. Na takim kursie nauczysz się również walca wiedeńskiego (popularnie nazywanego na imprezach walczykiem), discofoxa, discosamby oraz poleczki. Program zajęć jest elastyczny, zaś tempo nauczania dopasowane do aktualnej grupy. Jeśli macie jako uczestnicy chęć dodania kolejnego tańca bądź rozbudowania któregoś z wcześniej wymienionych to oczywiście jest taka możliwość!

LEKCJE TAŃCA

Weźmy pod lupę teraz temat lekcji tańca. Zdecydowaną zaletą takich spotkań jest pełne skupienie instruktora tylko na Was, co skutkuje szybkimi efektami współpracy. Dosyć łatwo przychodzi uczenie się nawet tych bardziej skomplikowanych kroków i figur, gdyż instruktor z pewnością przećwiczy to z Wami jako partner/partnerka, dostosuje odpowiednie informacje i znajdzie sposób, który zadziała własnie na Was!

Na lekcjach indywidualnych to Wy zdecydujecie czego chcecie się nauczyć. Większość klientów wybierających taką formę zajęć stanowią przyszli Nowożeńcy. Pragną do wybranego utworu stworzyć choreografię dopasowaną do Nich, czego na pewno nie uda się zrobić na kursach grupowych. Taka forma nauki przeznaczona jest również dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności z tańca, którego akurat nie ma w programie kursu, a także dla osób być może nieśmiałych, lubiących pracę indywidualną. Na lekcje indywidualne decydują się zarówno Pary jak i soliści. Co raz częściej zdarza się, że lekcje tańca stanowią element niespodzianki! To miedzy innymi nauka tańca w tajemnicy przed drugą osobą, bądź też prezent dla bliskiej osoby.

Mam nadzieje, że udało mi się choć trochę przybliżyć Wam temat kursów tańca i lekcji indywidualnych. Reszta w Waszych nogach! 😀

Inne artykuły jakie możesz przeczytać na naszej stronie to:

  1. Polskie piosenki na pierwszy taniec
  2. Walc wiedeński – znajdź swoją muzykę
  3. Buty taneczne na ślub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *